November 18, 2018 19:56

Категорија : Фудбал

Фудбал

Крај на една блескава репрезентативна кариера: Навивачите на „Вембли” го испратиja со овации нивниот миленик

24info
Англискиот фудбалер Вејн Руни вчера вечер и официјално го одигра последниот меч во дресот на англиската репрезентација и со тоа стави крај на својата репрезентативна
Фудбал

Македонија вечерва може да обезбеди плеј-оф во Лигата на Нации

24info
Фудбалската репрезентација на Македонија, во рамките на петтото коло во Групата-4 во Лигата на Нации, вечерва ќе гостува во Лихтенштајн. Македонските репрезентативци се на добар
Фудбал

Раниери за кризата на Фулам: Не можам да верувам

24info
Раководството на англискиот премиерлигаш Фулам, после серијата на лоши резултати одлучи да го смени досегашниот тренер Славиша Јокановиќ, а на негово место пристигна Клаудио Раниери.
Фудбал

Лоши вести: Докторот од доверба на Реал откри дека повредата на Касемиро е многу потешка од првичната дијагноза

24info
Сантијаго Солари се пожали за пристапот на играчите на Селта и нивната агресивна игра на натпреварот кој се одигра изминатиов викенд, дуел на кој Реал
Фудбал

Челси ќе добие забрана за трансфери поради трансферот на играч кој во моментов растура во Франција

24info
Фудбалскиот клуб Челси се соочува со жестока казна од страна на ФИФА која го истражува трансферот на млад талентиран фудбалер.