January 23, 2020 06:14
Балкан

Силен земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 4,6 степени по Рихтер ја потресе Грција. Очевидци велат дека се се тресело околу 2 минути.

Според податоците од центарот за објавување и предупредување од земјотреси, потресот бил на длабочина од два километри во 317 километри од Атина.

Првите изјави на очевидци се дека се се тресело две минути.

Нови вести

Силен земјотрес ја погоди Турција

Filip

Лончар: Србија има реаганси кои го откриваат новиот коронавирус

Filip

Апостолова очекува новата косовска Влада да се формира што поскоро

Filip