December 9, 2021 02:01
Спорт

Македонските фудбалери ја пречекуваат Германија

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 20:45 часот е домаќин на Германија во натпревар од 8. коло Ј-група во квалификациите за Светското првенство 2022.

Избраниците на селекторот Благоја Милевски најавуваат голема борбеност и обид за ново изненадување против силниот противник кој веќе еднаш беше совладан во овој циклус.

Капитенот Стефан Ристовски на официјалната прес-конференција во пресрет на мечот побара дисциплинирана игра.

-Германија е врвот на светскиот фудбал и треба да се одговори со тактичка и физичка дисциплина. Гигант како Германија не простуваат грешки, ти даваат многу малку и тоа треба мора да се искористи. Тие за мене се најголемата репрезентација на светот. Спортски е да се надеваш на успех, но секој меч, секој ден е нешто ново. Како искусен играч мора да кажам дека мора да се искористи сè што ќе ни се пружи, рече Ристовски.

Натпреварот ќе се игра на Национална арена „Тодор Проески” во Скопје.

На другите две средби од ова коло играат: Романија – Ерменија и Исланд – Лихтенштајн.

watch anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english anime The Rising of the Shield Hero (Dub)

english anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

anime heaven AnimeHeaven One-Punch Man

animes online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 10