16 C
Skopje
June 23, 2018
Вести

Од полноќ граѓаните ќе точат поскапи горива

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за еден денар по литар.

Новата малопродажна цена на еуросупер БС-95 ќе изнесува 67,5 денари за литар, на еуросупер БС-98 69,5, а на еуродизел 60,5 денари.

Како причини за зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати се 4,54 отсто повисоката просечна цена на суровата нафта на светскиот пазар во изминатите 14 дена и за 1,44 отсто повисокиот крус на доларот во однос на денарот.

Related posts

Русинка се породи на Црвено Море, а потоа излегла од водата “како ништо да не се случило”

admin

Исповед на сопругата на Стивен Хокинг: За светот беше гениј, а за семејството тиранин

admin

Од Фејсбук најавија големи промени

admin