September 20, 2021 22:52
Магазин

U2 нема проблем ако Боно реши да продолжи соло

Ирскиот рок бенд U2 не би имал ништо против евентуална желба на Боно да настапува самостојно.

Басистот Адам Клејтон потенцира дека тој и остатокот од бендот – гитаристот Дејвид Еџ Еванс и тапанарот Лери Мулен Џуниор – ќе му дадат поддршка на фронтменот ако се реши да напише соло песна.

Тој исто така навести дека бендот наскоро може да има нови акустични изданија.

AnimeFLV: Blast of Tempest anime episode 24 online free at https://animeflv.uk devilman crybaby animeflv

Watch anime online for free at KissAnime vinland saga kissanime

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49419867/profile

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/gogoanimelol