February 23, 2019 08:33
Филм

Том Круз се врати снимањето на „Невозможна мисија 6“

Холивудскиот актер Том Круз повторно се врати на филмскиот сет. Во август, тој го скрши глуждот додека извршуваше комплицирана сцена при снимањето на „Невозможна мисија 6“ во британскиот главен град, Лондон.

Оваа недела филмот продолжува со снимање сцени во Норвешка, а Том Круз веќе пристигна во скандинавската земја и веќе се подготвува за продолжение на снимањето.

Сетот се наоѓа на платото „Preikestolen“, кое е позната туристичка атракција. „Невозможна мисија 6“ се очекува да се појави на екраните во јули 2018 година.

Related posts

Славниот актер боледува од рак, храбро се бори против смртта

24news

Американска премиера на „Бикини Мун“ на Манчевски во Калифорнија

24info

Филмот „Ослободување на Скопје“ продаден во Кина

24info