October 26, 2021 19:16
Хроника

Tројца тетовци болни од Ковид полицијата не ги нашла дома

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.А.(46) од с.Челопек, А.И.(34) од с.Вејце и  А.К. (27) од с.Долно Седларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест”.

На 13.08.2021, полициски службеници извршиле контрола и не го пронашле Н.А. во домот и покрај тоа што бил лобораториски потврден позитивен случај на Ковид 19 и имал решение за изолација и домашно лекување. Полицијата на 16.08.2021 не ја пронашле пријавената А.И. во домот, исто како и А.К. (27) во Долно Седларце.

GoGoAnime: Arjuna (Dub) anime episode 13 online free at https://gogoanime.be gogoanime death note

Website https://animeflix.nl: Watch Colorful Ninja Iromaki animeflix Episode Full animes online

Usavich Special Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Ling Jian Zun animeflv Episode 30 animeflv

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimebe

Allmyfaves: https://www.allmyfaves.com/animefreakws