April 20, 2021 13:14
Хроника

(Видео) Tри лица во полициска станица, сквернавеле гробови и се снимале за „тик-ток“

Полициски службеници од ОВР Ресен денеска (18.02.2021) во периодот од 16 до 18.30 часот идентификуваа и извршија службен разговор со тројца малолетници од Ресен (двајца на 16-годишна возраст и еден- 14 години) во врска со објавениот видео материјал на социјалната мрежа „тик-ток” на кое се сквернават гробови во овој град. Со малолетниците, во присуство на родител, е извршен службен разговор, а по документирање на случајот, во координација со надлежен обвинител ќе бидат поденесени соодветни поднесоци.

AnimeFreak anime freaks anime: Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 17

AnimeTV anime tv shows online: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 15