September 16, 2021 20:27
Музика

Светот во шок: Почина славната пејачка за време на проба

Светот во шок: Почина славната пејачка за време на проба

Пејачката на групата “The Cranberries”, Долорен О”Риодан денеска почина во Лондон на 46. години и тоа на проба.

Засега не е позната причината за смртта, која се случила ненадејно.

Групата беше мега популарна во деведесетите особено со хитот “Zombi”.

Групата продаде повеќе од 40. милиони плочи.

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Rune Soldier (Dub) (https://wcostream.cc/m/JzEe) Episode 24

Watch Honkai Impact 3 The Animation - Everlasting Flames Episode Full

Monster Rancher (https://animebee.to/m/qeao) Episode 48

Pastebin: https://pastebin.com/u/gogoanimelol

Themepalace: https://themepalace.com/users/animeflixnl/