February 23, 2019 08:18
Филм

Славниот актер боледува од рак, храбро се бори против смртта

Славниот актер боледува од рак, храбро се бори против смртта

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека боледува од рак на простата, но и дека води жестока борба со болеста.

Фрај наведува дека болеста му била дијагностицирана на крајот на минатата година, а дека неодамна со операција му била отстранета простатата.

Тој истакна дека сега ги чека резултатите и се надева дека се ќе помине во најдобар ред.

– Се надевам дека ќе добијам уште неколку години на оваа планета, бидејќи во моментов уживам во животот, што е само по себе прекрасна работа. Навистина не би сакал да си одам од овде, потенцира шеесетгодишниот актер, кој со години се справуваше со депресијата.

Фрај има играно во многу серии и филмови, во голем дел од нив заедно со неговиот пријател Хју Лори. Меѓу попопуларните серии во кои се појавува е „Црна змија“. Тој беше ангажиран и како телевизиски водител, сценарист и режисер. Автор е и на неколку книги.

Related posts

Без плунка, јазик и ненајавена голотија: Холивуд воведува нови правила за сцените со секс

24news

Американска премиера на „Бикини Мун“ на Манчевски во Калифорнија

24info

Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

24news