February 23, 2019 08:28
Македонија

Пукање во скопски Чаир

Пред еден час во скопската населба Чаир кај маркетот „Принц“ имало истрели од огнено оружје.

Неофицијално дознаваме дека се работи за престрелка во која едно лице е повредено. Полицијата ги блокираше сите улици во околината на маркетот.

Се очекуваат повеќе детали.

Related posts

Избега еден од осудените напаѓачи на Села, распишана е потерница

Filip

ССМ денес треба да избере нов претседател

24news

АВАЗ: Обложувачниците и казината да се дислоцираат надвор од населените места

Ivona