February 16, 2019 12:55
Хроника

Пукање во Чаир, повреден маж

Пукање во Чаир, повреден маж

Триесет и петгодишник Т.А. попладнево во Чаир бил повреден со огнено оружје.

Според Министерството за внатрешни работи, пукањето било во 15.15 часот на улицата „Благоја Паровиќ“ во близина на берберницата „Прешево“. Повредениот бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Полициски службеници се на местото на настанот, каде се пронајдени четири чаури.

Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

 

Related posts

Приведени 11 девојки во полициска акција во угостителски објект во Жеровјане

Filip

Не платиле карти во атвобус и го претепале контролорот

24news

Исчезнала 19-годишна девојка од Скопје

24news