February 16, 2019 12:52
Македонија

Позната состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Позната состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира за МИА дежурниот лекар на Клиниката за неврохирургија д-р Александар Чапаревски.

Според Чапаревски, детето ќе биде задржано на опсервација.

Незгодата се случи откако возило „опел астра“ удри во детето, а набрзо потоа жителите од „Борис Сарафов“ го блокираа сообраќајот во знак на револт поради брзото возење и непочитувањето на сообраќајните знаци.

Related posts

СДСМ ги повикува пратениците да гласаат за уставните измени

24info

Возачот што вчера управувал со автобусот пуштен на домашно лекување

24news

Дескоска на Регионален стратешки дијалог за борба против недозволената трговија

Valentina