February 23, 2019 08:25
Филм

Почина познатиот актер кој јавно призна дека е геј

Почина познатиот актер кој јавно призна дека е геј

Актерот Дејвид Огден Стајерс роден 31 октомври 1942 во Америка, најпознат по улогата во серијата „Меш“ (MASH), почина на 76 години од рак на бешиката.

Тој за улогата во „Меш“ двапати беше номиниран за Еми наградата. 

Стајерс пред девет години јавно призна дека е хомосексуалец, истакнувајќи оти е горд што живее во време во кое не мора да се крие.

 

Related posts

Македонскиот игран филм „Сестра“ на Дина Дума доби поддршка од ЈИЕ Синема Нетворк

24news

Во скопските кина наскоро филмот “Такси 5” за љубителите на бркотници со бесни автомобили

24info

Славниот актер боледува од рак, храбро се бори против смртта

24news