March 27, 2019 02:23
Магазин

Pоради лош фотошоп премиерот има две леви нозe

Aвстралискиот премиер, Скот Морисон стана цел на потсмев на социјалните мрежи, бидејќи членовите на неговиот кабинет ја фотошопирале неговата фотографија што резултирало со две леви нозе.

На фотографирајата на која Морисон е со семејството и требала да биде поставена на неговиот личен профил, се гледа како тој носи две бели патики наменети за левата нога, пренесе „Ројтерс“.

Фотографирајата предизвика голем број реакции на социјалните мрежи, по што се огласи и премиерот со нова фотографија.

Нови вести

Huawei ја претстави извонредната HUAWEI P30 серија на настан во Париз 

Igor

Сите ова го правиме, а не знаеме колку е опасно

24info

Со хумано селфи, до многу насмевки: Cooking with Branko организира хуманитарна вечера

Igor