October 26, 2021 19:48
Свет

Oбид за убиство на советникот на Зеленски, повреден неговиот возач

Според написите на светските медиуми во Украина се случил обид за убиство на советникот на украинскиот претседател Сергеј Шефир. Неговиот возач е повреден, пренесуваат медиумите.

Повеќе од 10 истрели се испукани кон возилото на советникот на претседателот на Украина. Шефир го преживеа нападот, но неговиот возач беше повреден од истрел од огнено оружје.

“На Шефир беше пукано. Три куршуми го погодија возачот, тој се наоѓа на одделот за интензивна нега, и е во критична состојба”, изјавиле неименувани извори за локалните медиуми, пренесуваат руските агенции.

AnimeHeaven: Mein Family Daily anime episode 19 online free at https://animeheaven.pro animeheaveneu

GJ8man "Highlights" (https://4anime.biz/m/VRx0) Episode Full

KissAnime: My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! X (Dub) anime episode 4 online free at https://kissanime.mx kissanime sword art online

Website https://animeflix.nl: Watch Shinkansen Henkei Robo Shinkalion Z the Animation animeflix Episode 21 animeflix my hero academia

Tripline: https://www.tripline.net/animefreakws

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/flfy