June 23, 2021 08:27
Хроника

Moторциклист тешко повреден во судир со автомобил

На 13.05.2021 во 14.30 часот во СВР Велес било пријавено дека крстосница од ул.„Димитар Влахов” и ул.„Вера Циривири” во Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „нисан”, со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(61) од Велес и мотоцикл „дукати”, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.Т.(21) од Велес. Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Велес. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Велес.

WCOStream wcostream dragon ball z: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 1

KissAnime anime stream: Naruto Episode 220