February 16, 2019 13:20
Македонија

Министерот Филипче вечерва во посета на Токсикологија

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, вечерва ги посети лекарските тимови на Клиниката за токсикологија и во Ургентниот центар, кои се дежурни за време на новогодишната ноќ.

Дежурните медицински тимови обезбедуваат континуирана 24-часовна здравствена заштита за граѓаните.
За време на посетата, лекарите потенцираа дека се уште нема зголемена фреквенција на пациенти, но тие се подготвени во случај да има потреба од какви нило интервенции.

Министерот на дежурните тимови им посака успешна работа во текот на новогодишната вечер.

Related posts

Променета локацијата за концертот организиран во спомен на охридскиот градоначалник

Valentina

Конзилиум одлучува дали ќе и биде ампутирана нога на повредената девојка

Igor

СДСМ: Мицкоски може да учи економија и како се работи одговорно

Valentina