Македонија

Mери Јодановска: Јакимовски ми се закануваше без престан, не знаејќи ниту каде работам и цитирајќи текстови кои не сум ги напишала

„Гуска“, „пропагандистичка ороспија“, „да те искреираат на некролог“.
Мал сегмент од монологот на „ничим прозваниот“ Емил Јакимовски, кој од 5 до 6 часот изутрина ми се закануваше без престан, не знаејќи ниту каде работам и цитирајќи текстови кои не сум ги напишала.
Јакимовски – кадар на ВМРО-ДПМНЕ е државен службеник. Работи во Централниот регистар, а заедно со неговиот брат се сопственици на неколку портали.
За ова е веќе пријавен во МВР преку Хелсиншкиот комитет, особено затоа што за него веќе има пресуда за семејно насилство, а овие принт скринови ги објавувам со чиста совест, за партијата да го преиспита психичкото здравје на оние кои ги вработувала и на оние кои го креираат јавното мислење.

Posted by Meri Jordanovska on Петок, 10 јануари 2020

Поврзани вести

Др- Стевановиќ: Цели семејства беа хоспитализирани и многумина од нив ја изгубија битката со КОВИД

Valentina

Четворица починати и нови 120 заболени од Ковид-19

Igor

Боки за Рекет 2: Не може Русковска да биде обвинител ме тераше да ја наместам Ременски

Igor