July 23, 2021 02:51
Хроника

Mакедонски државјанин уапсен во Драч откако пробал да шверцува 300 килограми кокаин

Македонски државјанин е уапсен на пристаништето во Драч откако пробал да прошверцува 300 килограми кокаин за Италија.

Како што може да се види и од самата фотографија објавена од страна на полиција, кокаинот бил спакуван во пакети и под логото на светски познатите брендови „Чикаго Булс“, „Кензо“, „Диор“, како и под логото на францускиот фудбалски гигант ПСЖ.

Како што информираат од албанската полиција, со камиотнот управувал македонскиот државјанин Н.А (40) и истиот веднаш е уапсен од страна на полицијата.

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Watch Baldr Force Exe Resolution Episode 4

https://gogoanime.be gogoanime reddit. Mobile Suit Gundam SEED Destiny Special Edition Episode 4

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Prison School (Dub) (https://animefreak.ws/m/Yq8m) Episode 12

KissAnime Network Changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/112309933508623704397