February 16, 2019 16:59
Кошарка

Купот за МЗТ Скопје

Купот за МЗТ Скопје

Кошаркарите на МЗТ Скопје се освојувачи на македонскиот куп откако во салата Јасмин во Кавадарци славеа против големиот ривал Работнички и ја освоија 9. титула.
Работнички – МЗТ Скопје 67:76 (14-17: 17-16; 17-21; 19-22).
Одличен меч одигра репрезентативното трио Стојановски-Трајковски-Соколов по што противникот го призна поразот од актуелниот првак.
Трајковски и Стојановски го завршија мечот со по 21 поен, додека 20 постигна Соколов.

Related posts

Дончиќ со џентлменски одговор откако не беше селектиран за Ол Стар натпреварот

24info

Србинот Богдановиќ ги реши Лејкерси, Лилард им пресуди на шампионите

24info

Леброн ги растури „своите“, нов пораз на шампионите

24info