Спорт

Kарамелите одново не победија, Брајтон и Евертон одиграа без голови

Евертон одигра лош меч на гостувањето кај Брајтон (0-0) и така ја продолжи лошата серија во Премиерлигата.

Брајтон беше подобар противник во двете полувремиња од мечот и притоа создаде повеќе шанси, но не искористи ниту една од нив.

Евертон има 48 бодови на осмата позиција, додека Брајтон е на 15. место со 33 бода.

AnimeFreak animefreak my hero academia: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) (https://animefreak.ws/m/3XAB) Episode 19

GoGoAnime anime gogo: Watch My Hero Academia 3 Episode 25 (https://gogoanime.be/m/ABWR/ep-25)