Петок, 23 Март 2018

Огнена стихија проголта хотел во Измир: Две жени скокнаа од 6. кат во обид да се спасат од пожарот

Огнена стихија проголта хотел во Измир: Две жени скокнаа од 6. кат во обид да се спасат од пожарот

Две жени се потешко повредени кога скокнале од шестиот кат на хотел во Измир откако во него избил пожар, пренесоа турските медиуми.

Жените скокнале врз автомобил паркиран пред хотелот, а другите гости од хотелот безбедно се евакуирани, пренесува АП.

Како што се наведува, пожарот брзо е ставен под контрола, а за сега не се знаат причините за избувнувањето.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DMAu6vipNGk

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mUed0NIo3w0

 

 

 

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!