Петок, 23 Март 2018

Босанската полиција уапси Македонец кој се бара за убиство

Босанската полиција уапси Македонец кој се бара за убиство

Македонец кој се бара за убиство е уапсен при обид да влезе во Босна и Херцеговина. Службениците на Единицата за гранична полиција Вишеград вчера го привеле 43-годишниот Н.Б., државјанин на Република Македонија поради кривично дело „убиство’, соопшти граничната полиција.

Тој бил задржан при контрола при обид за влез во Босна и Херцеговина на Меѓународниот граничен премин Увац. Според најавите, тој денеска ќе биде предаден на надлежните органи.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!