Понеделник, 19 Март 2018

Куче умрело во авион: Стјуардесата им наредила на сопствениците да го стават кај рачниот багаж, завивало додека не умрело

Кучето умрело во авионот на компанијата "United Airlines", откако стјуардесата им наредила на сопствениците да го стават во преградата за рачен багаж.

Компанијата преземала целосна одговорност за инцидентот кој се случил на летот од Хјустон до Њујорк. 

 

 
 

United Airlines apologizes after a passenger's dog dies after it was placed in an overhead bin http://cnb.cx/2pc5F8D 

United Airlines apologizes after a passenger's dog dies after it was placed in an overhead bin

United Airlines has apologized after a passenger's dog died after it was placed in an overhead bin.

cnbc.com

"Тоа е трагична несреќа која никогаш не требаше да се случи, бидејќи животните никогаш не треба да се оставаат во тој дел од авионот", се наведува во соопштението од компанијата.

 

 

What the hell United Airlines !! Murdered a 10 month old puppy? ?Dog dies after United flight attendant forces it into overhead bin
Guess they were too concerned about NRA discounts
http://nyp.st/2FE94Ed 

Кучето било во мала корпа која ќе ја соберело и под седиштата во авионот.

 

 

Dog dies on United Airlines flight after being placed in an overhead bin, airline confirms. http://abcn.ws/2FDSKne 

Патниците пренеле дека слушнале лаење во текот на летот, но дека не знаеле дека кучето умрело додека авионот не слетал на њујоршкиот аеродром "Ла Гвардија".

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!