Недела, 18 Март 2018

Експлодира бомба во возило на албанскиот конзулат во Солун

Возило на албанскиот конзулат во Солун изгоре во експлозија на бомба во 2.30 часот по полноќ.

Според албанската новинска агенција „Балканвеб“, возилото со дипломатски таблички, кое се наоѓало пред конзулатот на Албанија во Солун, изгорело од експлозијата што се случила од поставена бомба изработена рачно.

Истиот извор, кој се повикува на дипломатски и полициски извори во Грција, информира дека и покрај брзата интервенција на две противпожарни возила, возилото на конзулатот целосно изгорело.

 

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!