Сабота, 24 Март 2018

Злосторството кое ги шокирало сите: Мајка на четири деца била избодена на смрт во својот стан, а кога се дознало кој е убиецот, сите се згрозиле

Мајка на четири деца била избодена до смрт во нејзиниот стан во Денвер, а ја убил маж на кој се обидувала да му помогне да се тргне од улицата.

49-годишната Џеана Лесли се преселила во Денвер во ноември минатата година од Сан Антонио, за да биде поблиску до своите деца. Полицијата го уапсила 40-годишниот Тери Данфорд по анонимна дојава и тоа под обвинение за убиство со умисла. 

"Секогаш беше љубезна со сите, но не знаев дека на Данфорд и останатите бездомници им понудила сместување во сопствената куќа за да им помогне да се снајдат. Беше навистина добра личност", рекол соседот Антонио Грант.

Телото на жената било откриено дури шест дена по страшното злосторство, и тоа кога во полицијата се јавил нејзиниот поранешен сопруг, на кого му било чудно што Џеана не дошла по нивните деца по натпреварот.

Кога полицајците влегле во станот затекнале крвава глетка, додека на местото на злосторството го пронашле паричникот на Тери Данфорд, во кој биле речиси сите негови документи.

 

Homicide victim IDed at Jeanna Leslie. She leaves behind four children. She had only been living in Denver for about three months. Hear from two of her children tonight at 9 and 10 on @KDVR. No arrests yet. https://twitter.com/denverpolice/status/963773327109074944 

 

Исто така, Данфорд бил снимен од надзорните камери како со свој пријател купува алкохол во продавницата во близина, пред да оди во нејзиниот стан.

Станарите во зградата во која живеела Лесли се во шок.

 

Jeanna Leslie's Memorial Fund https://www.gofundme.com/9ra66-jeanna-leslies-funeral?pc=tw_dn_cpgntopnavlarge_r&rcid=r01-151916894993-6316363e2a334ace 

Jeanna Leslie's Memorial Fund

Jeanna Leslie's life was taken by a relentless act of violence on February 14th at age 49. Born in California, Jeanna moved to Texas to raise her four kids and teach high-school English at Harmony...

gofundme.com
 

"Јас и мојата цимерка досега не ја заклучувавме ни вратата, никогаш немало никакви проблеми", рекла Емили Клеинфелтер.

"Се делува некако надреално. Се чувствувам изгубено. Останавме ние четворица, а сите сме млади", рекла 20-годишната Одра Лесли, најстарата ќерка која живее во јужна Калифорнија.

Познаниците велат дека Џеана паралелно работела неколку работи.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!