Сабота, 24 Март 2018

Денес претежно облачно со локални врнежи од дожд, заладување од сабота

Времето денеска ќе биде претежно облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12 степени, информиеа УХРМ.

Во Скопје времето ќе биде облачно со слаб дожд претпладне. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе достигне до 9 степени

Утре ќе се задржи претежно облачно со умерен југоисточен ветер. Во крајните јужни и северни планински делови, особено попладне ќе има слаб снег. Потоа од сабота продолжува периодот на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд и снег, кои од недела поради спуштање на постудена воздушна маса ќе преминуваат во снег и на некои пониски места. Дневните температури значително ќе опаднат.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!