Недела, 18 Март 2018

Денеска рочиште за случајот „Тенк“

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски, за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

За набавката на мерцедесот јавноста дозна од прислушуваните разговори кои ги објави опозицијата.

Апелациониот суд Скопје, на 8 ноември минатата година одлучи прислушуваните разговори за набавката на мерцедесот да бидат доказ во судењето за случајот „Тенк“.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!