Сабота, 24 Март 2018

Мртов маж пронајден во близина кај Олимпискиот базен во Скопје

 

Шеесет и шестгодишен маж бил пронајден мртов во близина на Олимпискиот базен во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера во 11.40 часот во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, со екипа на Итна медицинска помош, бил донесен В.А. (66) од Кавадарци. Тој бил пронајден во безсознание во близина на Олимпискиот базен во Скопје. По неуспешните обиди за реанимација, во 12.30 часот од страна на лекар била констатирана смрт.

Телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција за да се утврдат причините за смртта.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!