Сабота, 24 Март 2018

Забрана за камиони на патот Битола - Ресен преку Ѓавато

На патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот превој Ѓавато изутрина од 8:35 часот е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, соопшти Диспечерскиот информативен центар на ЈП „Македонија пат“.

Воедно, изутринава во 08:30 часот е укината забраната за камиони на патот крак Маврово – Дебар.

 

 

 

 

 

 

ИЗВОР:http://sitel.com.mk/zabrana-za-kamioni-na-patot-bitola-resen-preku-gjavato

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!