Недела, 18 Март 2018

Најголемиот бунтовник од светската сцена успеа да го смири само една жена, прекрасната бринета Ајда Филд

 

Кога Роби Вилијамс ќе се појавеше на сцена, сите очекуваа нешто неочекувано од него. Тој е толку различен од другите артисти, како и еден од најголемите бунтовници во музичката индустрија. Исто така, постојано беше во присуство на убави жени, а само една успеа да му го освои срцето и да заборави на лудориите.

Музичката ѕвезда синоќа наполна 44 години, а со познатата глумица започна да се забавува во 2006 година, три години подоцна ја запроси, а во 2010 година тие го кажаа судбоносното "да" во Лос Анџелес. 

Бунтовникот Роби Вилијамс беше магнет за жентите, бидејќи поседуваше сè што жените посакуваа кај еден маж: бунтовнички дух, статус на музичка ѕвезда и недостиглив маж. Ајда Филд е името на неговата сопруга која успеа од Роби да направи сериозен човек, посветен сопруг и добар татко, нешто на кое многумина ѝ завидуваа.

Која е Ајда? Таа е глумица со турско - американско потекло, а врската со нејзиниот татко ја прекинала откако нејзините родители се разведиле, а подоцна поради нејзина иницијатива повторно се зближиле. Ајда го замолила својот татко да ја испрати до олтарот на венчавката со Роби, а таткото со задоволство се согласил.

Прекрасната бринета глумеше во серијата "Days of Our Lives", а во Америка е популарно телвизиско лице, а исто како својот сопруг таа е многу забавна и духовита.

Смислата за хумор им е заедничка карактеристика, додека на прв поглед ќе помислите дека тие се сосема различини еден од друг. И двајцата се директни и искрени, па така во едно интервју Ајда признала дека понекогаш ги лажира оргазмите. Овој пар има две деца, ќерката Теодора Роуз и синот Чарлтон Валентајн.

Роби Вилијамс е грижлив татко кој обично знае да даде контроверзни изјави. Пред неколку години кога го запрашале како ќе реагира доколку неговата ќерка чекори по истиот пат како него, тој изјави:

"Се сомневам дека ќе биде како мене. Да чукнам во дрво, таа е опркужена со љубов и среќа, така што нема да посака да ги проба тие работи. Меѓутоа, доколку се случи тоа, би сакал да бидам покрај неа и да се осигурам дека ќе ја конзумира најдобрата дрога".


Пејачот од Стратфор својата кариера ја започна со групата "Take that", а најголема слава стекна откако се повлече од групата и започна соло кариера. Со милиони продадени албуми, тој може да биде задоволен со сè она што постигнал во животот.

Други интересни податоци за Роби:

- богатството на пејачот се проценува на повеќе до 100 милиони долари .

- признал дека имал употребувано ботокс и дека не бил задоволен после третманот .

- сè пишуваше дека боледува од мистериозна болест, но подоцна изјави дека станува збор само за хроничен замор.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!