Сабота, 24 Март 2018

Воспитувачка тепала дете во градинка, мајка го пријавила случајот во полиција

 

Мајка пријавила дека воспитувачка во градинка го тепала нејзиниот шестгодишен син, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 17.00 часот во Полициска станица Аеродром, Е.Г. (36) од Скопје пријавила дека на 05.02.2018 година околу 16.00 часот, откако го зела нејзиниот шестгодишен син од градинка  забележала дека на десниот образ има оток. Детето кажало дека неговата воспитувачка го удрила неколку пати по десниот образ. За настанот веднаш го известила директорот на градинката, кој и рекол случајот да го пријави во полиција. Е.Г. го однела синот во Здравствена установа, каде од страна на лекар и била издадена лекарска потврда за констатирани повреди во вид на оток во пределот на лицето.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!