Понеделник, 19 Март 2018

Земјотрес утрово го стресе Скопје

Земјотрес утрово го стресе Скопје

Утрово точно во 8 часот и 3 минути земјотресе беше почувствуван во Скопје.

Според податоците на ЕМСЦ земјотресот бил со јачина од 2,6 степени по Рихтер, а  епицентарот е на 6 км североисточно од Скопје, на 4 км. источно од Сопиште и на километар југосточно од Усје.

Земјотресот бил почувствуван и на македонско- косовската граница.

 

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!