Петок, 23 Март 2018

Кражба во продавница за бела техника во Скопје

Кражба во продавница за бела техника во Скопје

Непознат сторител извршил тешка кражба завчера во продавница за бела техника на ул. „Тале Христов“ во Скопје.

МВР информира дека кражбата во полиција ја пријавил А.Х. (28) од Скопје. Сторителот на кражбата скршил стакло од влезната врата и одзел два телевизора и еден лап-топ, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!