Петок, 23 Март 2018

Разбојник нападнал продавачка со нож

Разбојник нападнал продавачка со нож

На 06.03.2018 година околу 20.00 часот во продавница на ул. „Димитар Влахов“ во Велес  непознат сторител извршил разбојништво. Сторителот со нож на вработената и нанел повреда на левата дланка, по што одзел околу 25.000 денари и побегнал во непознат правец. СВР Велес презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!