Петок, 23 Март 2018

Свет

Поранешниот потпретседател на САД од администрацијата на Барак Обама упати неколку остри коментари на сметка на актуелниот претседател Доналд Трамп кој му одговори преку Twitter.

Пред почетокот на новата сезона во Формула 1, шефот на Мерцедес, Тото Волф, упати вистинска бомба кон новите сопственици од „Либерти медија“ најавувајќи дека има реални можности за паралелна тркачка серија на Ф1 по крајот на 2020 по острите најави на Ферари дека ќе си замине од спортот.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!