Петок, 23 Март 2018

Вардар ќе игра против Сегед или Кил

Вардар со ремито против Висла 31:31 ги заврши натпреварите во фазата по групи во Лигата на шампионите.

Бранителот на титулата ја освои првата позиција во А-групата со 21 бод, пред Барселона и Нант и дирекнто се пласира во четврт-финалето. Покрај Вардар осмина-финалната рунда ќе ја прескокне и најдобриот тим во Б-групата ПСЖ.

Четата на Раул Гонзалес за пласман на завршниот турнир во Келн ќе игра против Пик Сегед или Кил. Унгарците завршија на петтото место во групата во која беше Вардар, а Кил во Б-групата го освои четвртото место.

Осмина-финални двојки во ЛШ:

Монпелје-Барселона

Скјерн-Веспрем

Мешков Брест-Нант

Кристијанштад-Фленсбург

Кјелце-Рајн Некар

Пик Сегед-Кил

Двојки за четврт-финале во ЛШ:

Пик Сегед/Кил-Вардар

Кјелце/Рајн Некар-ПСЖ

Мешков Брест/Нант – Скјерн/Веспрем

Кристијанштад/Фленсбург- Монпелје/Барселона

Четвртфиналните натпревари ќе се играат во периодот од 18. до 22.април, а возвратните натпревари од 25. до 29.април.

Newsletter

Претплатете се на нашиот newsletter. Не испуштајте ниедна вест!