April 20, 2019 16:54
Фудбал

Името на Ратко Младиќ осамна на натпреварот на Вардар

Партизан и Црвена Звезда некако успеаја да ги исконтролираат своите навивачи и тие се откажаа од јавно искажување поддршка кон Ратко Младиќ (неговото име не беше спомнато никаде иако „Делије“ на мечот на Звезда извадија еден голем транспарент) на натпреварите не своите екипи.

Зенит не успеа или можеби немаше намера да ги убедува. Но, на натпреварот против Вардар на една од трибините осамна транспарент за поддршка на српскиот генерал.

“Ратко Младиќ – херој на Србија”, пишуваше на него.

Дали сега УЕФА ќе остане доследна и ќе го исфрли Зенит од Лигата Европа како што им се закануваше на Партизан и Звезда

 

Нови вести

УЕФА го избра тимот на неделата во Лига Европа

24info

Ковач: Ние ја дадовме најточната анализа за Ајакс, овој тим се разликува од сите останати по едно нешто!

24info

Јувентус има намера да го продаде Дибала за 100 милиони евра

24info