April 6, 2020 22:05
Општини

Градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски се сретна со Архиепископ Охридски и Македонски г.г. Стефан

Вчера 15.01.2018 во седиштето на Светиот архиерејски синод на МПЦ-ОА, беше остварена средба меѓу градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски и Архиепископ Охридски и Македонски г.г. Стефан.

На средбата е договорена соработка од заеднички интерес на општина Бутел и МПЦ-ОА.