February 23, 2019 08:33
Музика

Еминем сними дует со Бијонсе

Овој сингл е најава за долгоочекуваното издание кое доаѓа по повеќе од четири години по претходникот The Marshall Mathers LP 2.

Познатиот рапер Еминем се враќа на сцената со нов сингл Walk On Water кој настна во соработка со Бијонсе, а за продукцијата беше задолжен легендарниот Рик Рубин, соопшти издавачката куќа Универзал.

Овој сингл е најава за долгоочекуваното издание кое доаѓа по повеќе од четири години по претходникот The Marshall Mathers LP 2.

Новиот албум се очекува да ја заокружи трилогијата на започнатите изданија Relapseldquo; (од 2009) и Recovery“ (од 2010 година), а исто така ќе се осврне и на политичките теми каде Еминем почна да пишува во осмоминутната Campaign Speeh од 2018 година. 

 

Related posts

БИЈОНСЕ Е НАЈПЛАТЕНАТА ПЕЈАЧКА НА СВЕТОТ, ОД ТУРНЕЈАТА ЗАРАБОТИЛА 105 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

24news

Калиопи нов сингл – “ХАЈДЕ ДА ПЈЕВАМО”

24news

Суперхикс со новото видео и сингл „Модерна љубов“ се враќаат назад кон корените

Ivona