February 27, 2021 05:17
Свет

Eвакуација на аеродромот во Франкфурт поради закана со огнено оружје

На еден од најголемите аеродроми во Европа, оној во Франкфурт, полицијата нареди масовна евакуација на присутните поради наводна закана со огнено оружје.

Неколку сектори на аеродромот се затворени поради постапката на полицијата, која побара од граѓаните да не ги споделуваат снимките од овој настан на социјалните мрежи.

Поради новонасатнатата ситуација може некои летови да се одложат.

На патниците им е однапред соопштено да го проверат статусот на летот пред да пристигнат во зградата на аеродромот.с

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26 at website https://animeplanet.cc gleipnir anime planet

Yosuga no Sora (https://funimationfree.com/m/vdB) Episode 12 at Funimation funimation one piece dub