February 16, 2019 17:12
Хроника

Две лица каснати од куче вчера во Скопје

54-годишната С.С од Скопје, вчера во Полициска станица Центар пријавила дека претходниот ден околу 14.30 часот на улица Јужен Булевар била нападната од куче скитник, кое ја каснало во пределот на левата надколеница.

Вчера околу 17.40 часот  на улица Тиранска 49- годишниот С.Ѓ од Скопје пријавил дека бил нападнат од куче од расата шарпланинец, при што бил изгризан по телото, поточно по стомакот, нозете и по раката.

По нападот С.Ѓ добил медицинска помош во Ургентниот центар во Скопје.  

Related posts

Санкционирани 130 возачи кои возеле пребрзо за време на викендот во Скопје

24info

Во Скопје санкционирани 49 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената

24news

„Ако не бидеш моја, ќе ги објавам голите фотографии“ – млада девојка преживува хорор

24news