Категорија : Е-Спорт

Е-Спорт

Првиот ЛАН пријателски меч е одигран, Македонија ја победи Србија 3-1 во мапи

admin
По долгиот и напорен пат за нашите репрезентативци до Белград, Vilay e-Sports Academy, тие успеаа да извојуваат победа против нивните српски колеги во играта CSGO.
Е-Спорт

Владимир Кличко кандидат за претседател на АИБА

24news
Поранешниот светски боксерски шампион, Владимир Кличко, и официјално е главен кандидат за претседател на Меѓународната боксерска аматерска асоцијација (АИБА), пренесува руската државна агенција „ТАСС“.