Категорија : Скопје

Скопје

Центар се извини за однесување на редарите кои избркаа бабичка што продава малини

Igor
Општина Центар се извини со соопштение за денешниот инцидент кај ТЦ „Буњаковец„ кога двајца комунални редари ја избркале бабичката која продава бадеми, лешници и малини.
Скопје

Советот ја усвои програмата за развој на општина Центар за периодот од 2019-2021 година

Igor
Планот на програмата за развој на општина Центар за периодот од 2019 – 2021, кварталниот извештај за извршувањето на буџетот, техничките исправки на 2 градежни
Скопје

Град Скопје ќе воведе ред во поставување на урбаната опрема

Igor
Советот на Град Скопје денеска ја одржа 21-ва седница на која беа разгледувани повеќе информации и извештаи и беа донесени повеќе одлуки. Една од главните
Скопје

Шилегов на билатерални средби со градоначалниците на Пловдив и Подгорица

Igor
Градоначалникот Шилегов вчеравечер во ресторанот на „Парк хотел и спа“ имаше работна вечера со делегација од збратимениот град Подгорица, Црна Гора, предводена од градоначалникот Иван
Скопје

Одбележан 13 Ноември- Денот на ослободување на Скопје

Igor
Делегација на Општина Бутел предводена од градоначалникот Велимир Смилевски положи цвеќе во знак на почит пред Споменикот на ослобоителите на Скопје, на Партизанските гробишта во
Општини Скопје

Отворен Есенски базар 2018 во Општина Бутел

Igor
Денеска, 13.11.2018 г. (вторник), во Општина Бутел, на платото пред споменикот на Никола Јонков Вапцаров, беше отворен вториот ,,Есенски базар 2018,,. Тој се одржува по