November 18, 2018 20:15

Категорија : Општини

Општини Скопје

Отворен Есенски базар 2018 во Општина Бутел

Igor
Денеска, 13.11.2018 г. (вторник), во Општина Бутел, на платото пред споменикот на Никола Јонков Вапцаров, беше отворен вториот ,,Есенски базар 2018,,. Тој се одржува по
Општини

ЈП Водовод и канализација: Саниран уличниот дефект во Бутел

jule kolch
Екипите на ЈП Водовод и канализација- Скопје, пункт Бутел, го санираа уличниот дефект ф-200мм на ул.Бутелска (во близина на полициската станица Бутел), водоснабдувањето е нормализирано.
Општини

“Хабитат Македонија” и oпштина Ѓорче Петров потпишаа меморандум за соработка

admin
Здружението за хумано домување “Хабитат Македонија” и oпштина Ѓорче Петров на 05.04.2018 година потпишаа меморандум за соработка во врска со спроведување проектни активности за воспоставување