January 23, 2021 05:16
Хроника

Cанкционирани 190 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 190 мерки, меѓу кои 34 за возење без возачка дозвола, 25 за технички неисправни и нерегистрирани возила, 10 мерки за управување возило под дејство на алкохол, 35 за непрописно паркирани возила и 20 мерки за неносење на лична заштита.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Watch Sleepy Princess in the Demon Castle Episode 12 at website https://animeflix.nl. See more animeflix weathering with you

I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) (https://gogoanime.be/m/Nnkl) Episode 10 at website https://gogoanime.be gogoanime haikyuu to the top