Автор : 24info

Фудбал

Крај на една блескава репрезентативна кариера: Навивачите на „Вембли” го испратиja со овации нивниот миленик

24info
Англискиот фудбалер Вејн Руни вчера вечер и официјално го одигра последниот меч во дресот на англиската репрезентација и со тоа стави крај на својата репрезентативна
Магазин

Кралскиот готвач открил детали за кралицата: Јаде банана со вилушка бидејќи “не сака да изгледа како мајмун”

24info
Поранешниот готвач на кралското семејство, Дарен Мекгрејди открил интересни детали за британската кралица Елизабета Втора и нејзините специфични прехранбени навики.
Магазин

Русите направија урнебесна песна за Колинда: Нежно ќе се галиме на дождот

24info
Откако се прослави како „кул политичарка“ за време на Светското првенство во фудбал во Русија, хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ повторно е во фокусот на вниманието.
Фудбал

Македонија вечерва може да обезбеди плеј-оф во Лигата на Нации

24info
Фудбалската репрезентација на Македонија, во рамките на петтото коло во Групата-4 во Лигата на Нации, вечерва ќе гостува во Лихтенштајн. Македонските репрезентативци се на добар