February 16, 2019 16:59
Македонија

Александар Македонски замина од аеродромот „Скопје“

Александар Македонски замина од аеродромот „Скопје“

Во моментов на Меѓународниот аеродром Скопје се врши дислоцирање на споменикот на Александар Македонски.

Откако и официјално е преименуван скопскиот аеродром, следен чекор е и отстранување на споменикот на Александар Велики, по кого претходно и беше именуван аеродромот.

Related posts

СДСМ: Мицкоски во 2015 добил државно земјиште за изградба на хидроцентрала

24info

Координативен состанок за план за имплементација на Законот за јазици

Ivona

Заев: Ве уверувам дека ќе сториме сѐ, да ги расветлиме причините за трагичната несреќа

Ivona