Свет

Aмерика со предупредување: „Северен тек 2“ нема да напредува доколку Русија ја нападне Украина

Гасоводот Северен тек 2 меѓу Русија и Германија нема да напредува доколку Русија ја нападне Украина, објави американскиот Стејт департмент.

Како што се зголемуваат тензиите околу руската војска на источната граница на нејзиниот сосед, портпаролот на Стејт департментот Нед Прајс изјави дека администрацијата на Бајден соработува со Германија за да се осигура дека може да го издржи губењето на гасоводот, пишува британски Гардијан.

„Сакам да бидам многу јасен, ако Русија ја нападне Украина на еден или друг начин, „Северен тек 2“ нема да напредува“, изјави Прајс за Националното јавно радио.

Емили Хабер, германската амбасадорка во Вашингтон, на Твитер истакна дека „САД и Германија кажаа заедно минатото лето дека ако Русија ја користи енергијата како оружје или ако има уште едно нарушување на суверенитетот на Украина, Русија ќе мора да плати висока цена“, ја пренесуваат нејзината изјава светските медиуми.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

One Piece (Dub) Episode 768

AnimeHeaven Naruto: Shippuden (Dub) Episode 499

AnimeHeaven One Piece

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 8

Fairy Tail (Dub) Episode 174